Ułatwienia dostępu

Czas radości, pokoju, pojednania, łagodzenia ludzkich obyczajów… czas oczekiwania na narodziny Pana… Rodzinna zasiadająca wspólnie przy bielutkim stole, a na nim między innymi opłatek, wigilijna świeca, w tle śpiew kolęd… To również na te święta czekamy z utęsknieniem co roku.
Ten czas już nastał… 21 grudnia 2017 r. w gronie społeczności szkolnej zasiedliśmy do wigilijnego stołu po złożonych wcześniej życzeniach świątecznych przez panią dyrektor Elżbietę Szymańską, które zostały uprzedzone odczytanym faragmentem z Pisma Świętego o narodzinach Chrystusa przez panią Beatę Marcińską. Po złożonych życzeniach dzieci przełamały sie opłatkiem. Ten czas wspólnego świętowania, dzieci uświetniły śpiewem pastorałek i kolęd, krótkim przedstawieniem początku ich historii, tańcem śnieżynek, występem gwiżdży. Jednak to nie koniec niespodzianek trwania tego świątecznego klimatu.
Mimo tras koncertowych, zabiegania… A jednak… z gorącym sercem i ochotą przyjechała pani Nicole Modzelewska – 19 -letnia mieszkanka Bolszewa, która śpiewa od dziecka. Uraczyła swoją obecność w naszej szkole repertuarem kaszubskich kolęd i pastorałek.
Pani Nicole była uczennicą szkoły muzycznej I stopnia w klasie akordeonu. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć muzycznych. Wokalnie kształci się w Studiu Wokalu Weroniki Korthals. Brała udział w serii koncertów świątecznych dla dzieci u boku Krzysztofa Kreft. Jest także półfinalistką konkursu Kaszubski Idol 2016. Za sobą ma swój pierwszy koncert, który odbył sie w fabryce kultury w Redzie. W wakacje 2017 odbyła trasę koncertową „Kaszubski idol live” . Zajęła drugie miejsce w wojewódzkim konkursie wokalnym „ Nad Światem Cicha Noc”. Aktualnie ma świąteczną charytatywną trasę koncertową dla dzieci.
Aktorsko od dziecka uczęszczała na kółka teatralne i brała udział w wielu spektaklach m.in. w Warszawie. Od trzech lat bierze udział w powiatowym przeglądzie teatrów jednego aktora „Dotyk teatru” i w tym roku zajęła pierwsze miejsce. Brala udział w kilku teledyskach.

dav
dav
dav
dav
dav
dav
bty
bty

 

By Admin