Ułatwienia dostępu

Tradycją naszej szkoły stają się noworoczne spotkania całej społeczności Miłoszewa. 10 stycznia 2018 roku pedagodzy i uczniowie szkoły mieli zaszczyt zaprosić mieszkańców wsi i nie tylko, na kolejną, już trzecią Kolędnicę. Na spotkanie, którego główną ideą jest wspólne śpiewanie kolęd, przybyli rodzice i dziadkowie naszych uczniów, mieszkańcy Miłoszewa i okolicznych wsi. Spotkanie swoim udziałem zaszczycili Wójt Gminy Linia pani Bogusława Engelbrecht oraz Zastepca Wójta Gminy Linia Astrida Kaczyńska.

Impreza ta nie odbyłaby się gdyby nie pomoc Dyrektora Gminnego Domu Kultury w Lini Jana Trofimowicza, sołtysa wsi Miłoszewo Zygmunta Klawikowskiego oraz rodziców uczniów naszej szkoły.

Kolednica rozpoczęła się od powitania gości przez panią dyrektor Elżbietę Szymańską. Następnie rozpoczęły się występy uczniów przeplatane wspólnym śpiewaniem kolęd. Dzieci przygotowywali nauczyciele: Jolanta Klein – „Taniec Śnieżynek”, Krystyna Markiewicz – „Jasełka”, Barbara Miotke – „Gwiżdże” Oprawa muzyczna: Angelina Trelińska i Krzysztof Chyła.

Na zaproszenie odpowiedziała również pani Nicola Modzelewska, która uświetniła nasze spotkanie profesjonalnym śpiewem w języku kaszubskim.

Na zakończenie Kolednicy Gwiazdor rozdawał paczki ze słodyczami wszystkim zgromadzonym dzieciom.

Serdeczne podziękowania należą się również Radkowi Szymańskiemu, który zapewnił oświetlenie i nagłośnienie całej imprezy.

[photo_gallery_wp id=”4″]

By Admin