Ułatwienia dostępu

Okres beztroskiego dzieciństwa to czas najmilej przez nas wspominany, lecz warto pamiętać też o tym, że to co przed nami jest równie ważne… Ktoś mądry powiedział: „Kto wykonuje z pasją swoją pracę, to tak jakby nigdy nie przepracował w życiu ani jednego dnia.”. I tego własnie życzymy wszystkim uczniom SP Miłoszewo, by każdy dorosły dzień był dniem z pasją!
Dnia 30.11.2018 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią Reginę Teclaf – florystkę – właścicielkę kwiaciarni „Kwiat Lotosu” z Pomieczyna. Pani Regina podzieliła się z nami swoją pasją do kwiatów, informacjami dotyczącymi wykonywanego zawodu florystki, swoimi obowiązkami, itp. Wyświetliła prezentację, na której można było zobaczyć różnego rodzaju kompozycje kwiatowe wykonane przez panią Reginę, a także zdjęcia wnętrza kwiaciarni. Dzieci zafascynowane treścią przedstawionego zawodu, zadawały pani Reginie bardzo trafne pytania. Na podsumowanie prezentacji nasz gość ogłosił konkurs florystyczny na „Najpiękniejszy stroik świąteczny”. Po części wstępnej dzieci, na holu, przystąpiły do realizacji swoich prac konkursowych nadzorowanych pod bacznym okiem gościa i jego wskazówkami.
Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, gdyż włożony wysiłek dzieci w kompozycje świąteczne był ogromny. Pani Regina oraz pani Elżbieta Szymańska również doceniły prace dzieci, wręczając im nagrody pocieszenia. A miejsca na podium zajęli:
Dominika Richert – I miejsce – klasa VII
 Kacper Klein -II miejsce – klasa VII
Szymon Malinowski – miejsce- III klasa 0
(Nagrody główne oraz elementy zdobnicze do stroików ufundowała Regina Teclaf)
Dzieci z SP Miłoszewo po ukończonych warsztatach wręczyły podziękowania pani florystce w formie statuetki. (opr. J.Bryla)

 

                                                                                                                                                                                                                 (opr. J. Bryla)

By Admin