Ułatwienia dostępu

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria przyszłości    

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

drukarka 3d Banach School

W ramach zajęć kreatywnych uczniowie klas V-VIII poznają działanie i zastosowanie drukarki 3D. Projektujemy w programie freeCAD,

globusy

Na lekcjach przyrody i geografii wykorzystujemy mapy i globusy. W obserwacji pogody  pomaga nam stacja pogodowa, za pomocą której odczytujemy aktualna temperaturę powietrza, kierunek wiatru oraz ilość opadów.

 

Stacja pogody

Mikroskopy pomagają uczniom poznawać niewidzialny świat na lekcjach przyrody i biologii. Korzystamy z gotowych preparatów, a także tworzymy swoje.